sobota 28. dubna 2018

Lolita timeline


Od té doby, co jsem začala s tímto koníčkem, utekl už nějaký ten rok. Vzpomínám si, že na počátku mi přišlo všechno snazší. Pár lolita sukní, halenka nebo romantické tílko ze secondhandu a růžička do vlasů. Z každého outfitu jsem měla radost, i když třeba nebyl úplně podle pravidel. Na srazech jsem se ukazovala výjimečně a na LKD nic neposílala. Tenkrát jsem se pokoušela nosit lolitu častěji i u obyčejnějších příležitostí, než je sraz. Oblékla jsem se tak do kina nebo třeba na nákup. A tak jsem si v tichosti lolitila a vyhnula jsem se veškeré kritice. Dlouho jsem outfity ostatních na stránkách Lolita centrály jen obdivovala. První vlastní příspěvek na Lolita centrálu jsem poslala až v roce 2013 v době, kdy všichni ostatní už dávno přestávali příspěvky posílat. V komunitě proběhlo několik dramat, pár slečen přestalo tuhle módu úplně nosit, jiní naopak začali.
Tento článek je takové malé ohlédnutí za tím, jak jsem začínala s touto módou. Nemám fotky ani z poloviny akcí, kterých jsem se zúčastnila. Na některých událostech se nefotilo vůbec a jindy se fotky zatoulaly a nikdy nespatřily světlo světa. Tak se můžete podívat aspoň na střípky toho, co stálo za to, abych si s tím zaplácala paměť v počítači.Rok 2011

Tady to všechno začíná. Je rok 2011 a lolitu znám nějaký ten měsíc. V mém lolita šatníků je pár kousků převážně černé barvy. Přesněji dvě lolita sukně a jedna lolita halenka. Snažím se své dvě sukně kombinovat s čímkoli, co moje skříň zrovna nabízí.


Můj vůbec první lolita sraz byl Halloweenský lolita sraz v Praze. Masky byly vítány a tak nelenila a vytáhla svoje kawaii kočičí uši a ocásek, které jsem si vyrobila na Festival Fntazie v předešlém roce. Kočičí ouška obecně lolity moc nemusí. Hlavním důvodem je, že veřejnost pak snadno zamění lolita módu za kostým. Někomu to přijde prostě jen dětinské. Myslím, že na Halloween nebo na con můžou ouška klidně být. Na srazu jsem se seznámila s několika lidmi, se kterými ráda vídám dodnes.


Na konci roku jsem se také poprvé zůčastnila Vánočního lolita srazu. Na sraz jsem si nechala u místní švadlenky ušít šaty podle obrázku svého dream dressu od Mary Magdalene, které mi z čisté nostalgie dodnes visí ve skříni. Sraz se konal v čajovně, do které jsme dorazili trochu později a já tak nestihla focení. Trochu mě zaskočilo množství lidí oblečených v lolitě. Tolik jsem jich zatím nepotkala. Také mě naprosto uchvátily dvě slečny ve sweet lolita Melody a Akeshi. Což se pak na několik let stalo jejich vánoční tradicí.

Rok 2012

Rok 2012 se nese v duchu rozšiřování mé garderóby o offbrand kousky z běžných obchodů. Většinou jsou mi šaty a sukně docela krátké. Obzvláště od značky Anna House.


V tomto roce jsem se účastnola dvou hlavních eventů: Festivalu Fantazie a Adviku. Na Festival fantazie jsem jela primárně kvůli anime, ale byla to příležitost vytáhnout lolitu. Na Adviku jsem se poprvé zůčastnila lolita přehlídky. Měla jsem přdvádět casual lolita styl. Na zkoušení nebylo moc času ani prostoru. Měla jsem obrovskou trému a dodnes ten model považuji za jeden ze svých nejhorších outfitů. -_-


Na konci roku jsem jela na Vánoční sraz do Prahy. Outfit číslo 3 výše. Sraz jsem strávila v pohodlí kavárny Knoflík se svými přáteli.

Rok 2013

Rok 2013 je zatím moje nejaktivnější období. Jezdím na srazy, festivaly a účastním se přehlídek jako modelka. Zapojuji se do naší malé okresní lolita harajuku komunity. Tento rok je zlomový na mé cestě lolita módou. Na Plzeňském srazu potkávám svou lolita kamarádku Michaelu, která je ze stejného města. Díky ní si pořizuji své první brandové šaty od Innocent World.


Eventy a srazy v roce 2013:
02/2013 Sraz s prohlídkou pivovaru v Plzni
04/2013 Bubleology meetup v Českých Budějovicích
05/2013 Animefest
06/2013 Malý piknik v Českých Budějovicích
07/2013 Advik
09/2013 Natsucon
09/2013 Focení classic lolita v Českých Budějovicích
10/2013 Focení pro Lolita kalendář
12/2013 Vánoční lolita sraz v Praze

Na Animefestu jsem si dokonce vyzkoušela sweet lolitu. 

Rok 2014

V roce 2014 je útlum mojí lolitící aktivity. Lolitu na sebe obleču doslova 3x. První na Animefest, to se dá počítat jen napůl, protože je to vlastně cosplay. Můj první a poslední. Cosplay Anju Maaka z anime Karin. Vyrobit Boogie-kuna byla největší fuška. Druhá a třetí příležitost se stejným outfitem je lolita přehlídka, asi na Adviku, a piknik s kamarádkou Míšou v Budějovcích.


Ke konci tohoto roku zavírám své lolita šaty ve skříni nebo prodávám. Nemám moc chuť dále se tímto koníčkem zabývat. Vlastně nemám chuť vůbec do ničeho. Jihočeská komunita se rozutíká do světa a zůstáváme tu jen ve dvou.

Rok 2015

Tak tady mám totální okno. >_<

Rok 2016

Po dlouhé odmlce se díky kamarádce Míše vracím k nošení krajkových šatů. Ve dvou je to totiž větší zábava. A když čas od času nakouknete do skříně plné krajek a překrásných šatů, hned máte chuť, si také jednu takovou skříň pořídit. Je to doslova návykové. ~^.^~


Rok 2017

Pomalu si začínám znovu budovat lolita šatník a vracím se na srazy. Potkávám spoustu nových skvělých přátel. Černá barva se z mé skříně pomalu vytrácí a nenápadně ji nahrazuje růžová. Lolita móda a rušný společenský život kolem ní, jsou pro mně opravdovou zábavou.
V průběhu roku se vždy najde mnoho příležitostí, kdy se sejdeme s kamarádkou, a jen tak pro radost, se k tomu oblečeme do home lolita stylu.

Lolita akce kterých se účastním:
05/2017 Malý sahlepový dýchánek v Českých Budějovicích
08/2017 Lolita sraz v Děčíně
12/2017 Vánoční lolita sraz v Praze
12/2017 Vánoční lolita sraz v Brně

Ochutnávání sahlepu v Českých Budějovicích.

Lolita sraz v Děčíně.

S kamarádkami na Vánočním srazu. 

3 komentáře:

  1. Jsem rada, ze jsi s lolitou nesekla, a ze jsme kamaradky <3

    OdpovědětVymazat
  2. Tohle bylo velice pěkné čtení! Je pro mě vždy fascinující vidět, jak se lolita styl jednotlivých lidí během času vyvíjí...

    OdpovědětVymazat